English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

چهارمین برنامه ادبی "رواق رضوی " در شهرستان بم برگزار شد

چهارمین برنامه ادبی "رواق رضوی " در شهرستان بم  برگزار شد
با حضور شاعران ،ادبا ، مسولان انجمن های شعری کرمان و بم و جمعی از علاقه‌مندان؛ چهارمین نشست از سلسله نشست‌های شعر آیینی-رضوی استان کرمان با عنوان " رواق رضوی" در شهرستان بم برگزار شد .

در این برنامه ادبی ، جمعی از شاعران انجمن ادبی "دل عالم" کرمان و شاعران شهر بم  به قرائت اشعار خود پرداختند .

حجت الاسلام قاسم دانشی، امام جعه بم در این برنامه ادبی در سخنانی گفت : همان طورکه خود امام رضا(ع) فرمودند "اگر مردم احادیث ما را بدانند و حرف‌های خوب و زیبای ما را بشناسند به ما توجه کرده و از ما پیروی می‌کنند" طبیعی است اگر بخواهیم فرهنگ رضوی در جامعه مطرح باشد یکی از راه‌های آن برگزاری این‌گونه  مراسم و برنامه هاست  تا افراد را با زبان شیرین شعر و ادب با سخنان و سیره معصومین و حضرت رضا(ع) آشنا کنیم .

در ادامه ،  استاد عباس مولایی ، شاعر و عضو انجمن ادبی دل عالم کرمان در سخنانی به روند حرکت شعر آئینی و رضوی به ویژه در صده اخیر در ایران  پرداخت و در هر بخش اشعاری از شاعران آئینی همان دوره قرائت کرد .

محمد رحیمی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بم  نیز در سخنانش به ظرفیتهای شعر شهرستان دارالصابرین و شاعران ممتاز این شهر در استان و کشور اشاره کرد  و گفت که برگزاری محافل شعر به محوریت شعر رضوی و آئینی می‌تواند در هر چه پربارتر شدن برنامه های فرهنگی و ادبی این شهر کمک نماید .

این مراسم با شعر خوانی جمعی از شاعران کرمان و بم ادامه یافت .

نشست شعر خوانی "رواق رضوی "به همت دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی شعر رضوی و همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بم برگزار شد . 

طرح استانی "رواق رضوی" از سلسله برنامه‌های دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی شعر رضوی کرمان ، با همکاری ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسات شعر و ادب شهرستانهای استان کرمان تدارک دیده شده است و تا کنون در شهرستانهای سیرجان ، رفسنجان و بافت و بم  برپا گردیده است .

 


۷ آبان ۱۴۰۲ ۰۹:۴۱

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.