English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

دومین نشست از سلسله نشست های شعر آیینی - رضوی استان کرمان " رواق رضوی " در رفسنجان برگزار شد

دومین نشست از سلسله نشست های شعر آیینی - رضوی استان کرمان " رواق رضوی "  در رفسنجان برگزار شد
با حضور جمعی از اساتید ،شعرا و ادبا ، دومین نشست از سلسله نشست های شعر آیینی - رضوی استان کرمان با عنوان "رواق رضوی " به میزبانی شهرستان رفسنجان و در خانۀ حاج آقا علی برگزار شد .

در این نشست که با همکاری دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی شعر رضوی کرمان برپا گردید شاعرانی از جمله: دکترحامد حسین خانی از اعضای هیات علمی دانشگاه شهیدباهنر ، سیدعلی منصوریان، مدیرمسئول انجمن دل عالم کرمان و مهدی جهانبخش، امیرحسین نورالدینی، محمود بنی‌نجار، فاطمه جهانشاهی، ابوالفضل کریمی و مسلم حسن‌شاهی و  ایمان محمد آبادی به شعر خوانی پرداختند .
در ابتدای برنامه سید محسن سجادی ،رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رفسنجان در سخنانی به فعالیتها و ظرفیتهای شعری در این شهر اشاره و اظهار امیداواری کرد تا با حضور ،همراهی و مشارکت همه شعرا و موثران ، فعالیتهای قابل توجهی در حوزه شعر شهرستان رفسنجان برگزار شود .
سپس دکتر حامد حسینخانی شاعر و استاد دانشگاه شهید باهنر کرمان  سخن گفت و گفت :معمولا شاعران خلاق و پیشتاز نسبت عناصر شعری را بهم میزنندو یک نسبت دیگری پیشنهاد می‌کنند .
 وی تصریح کرد : "نسبت بین عناصر شعر به شکل پنهان و اشکار همیشه  برقرار است و شاعران ممتاز کسانی هستند که نسبت‌های نو را تعریف  کرده و نسبتهای پیشین را تقویت می کنند در عین این که چیزی بر آنها می‌افزایند ولی از این نسبتهاآگاهند."

در این نشست ادبی – رضوی همچنین  دکتر مجید هرندی،رئیس دانشکده ایران شناسی دانشگاه ولی عصر و دکتر محسن ارسلان،رئیس انجمن شعر و ادب شهید ارسلان رفسنجان نیز حضور داشتند .
"رواق رضوی" از سلسله برنامه‌های دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی شعر رضوی کرمان است که با همکاری ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسات شعر و ادب شهرستانهای استان کرمان در حال برگزاری است .

۱۵ مهر ۱۴۰۲ ۱۲:۱۱

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.