English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

کتاب امام رضا(ع) و انقلاب اسلامی رونمایی شد

کتاب امام رضا(ع) و انقلاب اسلامی رونمایی شد
کتاب امام رضا(ع) و انقلاب اسلامی که به سفارش بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام نگارش شده است رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام، مراسم رونمایی از کتاب  امام رضا(ع) و انقلاب اسلامی با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام در دفتر امام جمعه مشهد برگزار شد.
آیت الله سید احمد علم الهدی در این مراسم گفت: مساله مدیریت شهری در ابعاد مختلف مورد توجه و از ضروریات این نظام و جامعه است. مساله مدیریت شهری فقط در حوزه عمران و آبادانی شهر نیست؛ بلکه مراد مدیریت، همزیستی مردم جامعه است به نحوی که خانواده‌ها در کنار هم زندگی کنند و در رفاه و آرامش باشند.

وی ضمن مفید دانستن این آثار بر استفاده و استقبال از این سه کتاب تاکید کرد و افزود: این کتاب‌ها فراهم شده تا افرادی‌ که در موقعیت‌های مختلف، مسئولیت‌های شهری را به عهده می‌گیرند به وظایف خود آشنا باشند و به درستی انجام وظیفه کنند زیرا گاهی اوقات وظایف، مورد تشخیص قرار نمی‌گیرند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی ادامه داد: مدیریت شهری باید مجری سنت‌های دینی در عرصه زندگی مردمی باشد و شهر را طوری بسازد که خود، مروج عفت و عصمت و فضلیت باشد.

توجه به هویت مشهد
محمد آصفی، مدیرعامل موسسه فرهنگی و هنری خانه تاریخ مقدس در این مراسم گفت: موسسه فرهنگی و هنری خانه تاریخی مشهد از سال 84 با همت اساتید و پژوهشگران حوزه تاریخ و حوزویان، با دو هدف رصد و دیده‌بانی حوزه‌های هویتی مشهد و تولید محتوای علمی، در قالب محصولات چند رسانه‌ای تاسیس شده است. 
 
وی با بیان این‌که آستان قدس رضوی، صدا و سیما و مراکز علمی پژوهشی دانشگاه‌ها در تولید این کتاب‌ها همت داشتند، ادامه داد: شبکه مسائل هویتی مشهد در سه محور  شامل: از ورود امام رضا به خراسان تا امروز، تاریخ معاصر مشهد(از دوره ایلخانان تا نهضت تنباکو) و انقلاب اسلامی در مشهد از نهضت تنباکو تا امروز ( همچنین نقش رزمندگان و حضور معنوی امام رضا در دفاع مقدس) نگاشته شده است.

وی افزود: «کتاب امام رضا و انقلاب اسلامی» با موضوع مفهومی نقش تمدن‌ساز امام رضا(ع) از حضور در خراسان تا به امروز را بیان می‌کند؛ همچنین در این کتاب تاریخ‌پژوهی انقلاب اسلامی مردم مشهد با همت بنیاد بین‌المللی امام رضا و مرکز اسناد خراسان رضوی انجام شده است. 

۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۰:۵۷

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.